piątek, 8 listopada 2013

Drogi do zmiany. Dlaczego warto uwierzyć w siebie.

Dlaczego się ograniczamy ? Dlaczego innych ograniczamy ? Dlaczego niszczymy nasze marzenia ? Dlaczego niszczymy innym marzenia ? Zadałem sobie te pytania oglądając ten urywek filmu.

Ludzie którzy chcą coś zmienić w życiu napotykają często przeszkody, których nie mogą pokonać, to jest normalne takie jest życie np. wiem że nie zostanę drugim Jordanem bo jestem już za wiekowy i kondycja nie ta, ale mogę spełniać inne swoje marzenia związane ze sportem, nic tu nie stoi na przeszkodzie, dróg do sukcesu jest naprawdę wiele.Niestety jest coś, co jest najbardziej wkurzającą rzeczą pod słońcem, inni ludzie którzy zazdroszczą nam naszej chęci do zmiany - rzucenia palenia, chęci do nauki, próbowania nowych rzeczy.

Tacy ludzie przychodzą i mówią " nie da się, nie warto nawet próbować " tacy ludzie przychodzą i mówią to, bo nie potrafią zaakceptować tego, że oni nie chcą zmiany, wolą  iść utartym szlakiem, nie lubią osób które uświadamiają im że ich życie jest nudne i mało warte, wolą TV i kanapę.

Nie ma nic do formy życia w strefie tzw. komfortu, gdzie jest wszystko poukładane i nie wymaga wielkiego wysiłku jest to przyjemne, sam często potrafię sobie zrobić 4 godzinny maraton filmowy z jakimiś odmóżdżającymi bzdurnymi filmami, nawet mogę powiedzieć, że zbyt często, ale nienawidzę tego, że ktoś mówi mi że  " nie da się "

" Nie da się " nie tylko nie mów tego sam sobie, ale także  nie pozwól żeby inni ci to wmówili.

Zadaj sobie pytanie czy chciałbyś  żyć tak jak ci którzy mówią że " nie da się "

Chcesz czegoś to walcz, spełniaj swoje marzenia i unikaj ludzi którzy mówią " nie da się " a nie robią nic, żeby się dało, nawet nie próbują.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz