sobota, 25 stycznia 2014

Jak skutecznie uczyć się języka obcego. Poznaj nową ciekawą stronę Duolingo, myślę że warto.

Czy warto uczyć się języków obcych? Odpowiedź jest bardzo prosta, TAK ! Przemawiają za tym nie tylko zalety praktyczne np. lepsza  i ciekawsza praca, tańsze podróżowanie, sprawniejszy umysł, ale i zwykły snobizm przez pokazanie innym jaki to ja jestem światowy człowiek :).
Duolingo serwis skutecznie uczący języka obcego
Fot. Markus Koljonen(zinjixmaggir) / www.flickr.com

Umiejętność posługiwania się innym językiem to wrota do inne kultury, innych ludzi, którzy są często bardzo ciekawi osób które poświeciły czas na naukę ich rodzimego języka ( nie mówię tu o angielskim który jest łaciną dzisiejszych czasów i posługiwanie się nim nie robi już większego wrażenia ).
W internecie można znaleźć setki, tysiące materiałów wspomagających naukę dowolnego języka od sposobów najprostszych po najbardziej zaawansowane. Oferujących łatwą i przyjemną naukę, oczywiście pod warunkiem że masz odpowiednio zasobny portfel.

Prawda jest jednak taka, ze gruby portfel może Ci pomóc, ale jeżeli nie włożysz w to odpowiedniego wysiłku to nigdy nie nauczysz się języka. Praca i systematyczna nauka to podstawa sukcesu przy nauce nie tylko języka, żadne cudowne metody tu nie pomogą.

W dzisiejszych czasach oprócz kosztu dostępu do internetu człowiek zdeterminowany do nauki nie musi wydawać ani jednej złotówki by nauczyć się języka obcego.

Dla wszystkich, którzy naprawdę pragną nauczyć się języka ( na początek angielskiego jako podstawy do nauki innych języków ) polecam nowy darmowy serwis, na razie z jednym kursem beta w wersji polskojęzycznej , ale naprawdę warto. Dla mnie to strzał w 10. 

Zachęcam do odwiedzenia strony Duolingo, dla mnie bomba.

ale pamiętaj

skuteczna nauka języka obcego to systematyczna codzienna praca, minimum 15 minut dziennie to jest najprostsza i najlepsza metoda inne cudowne metody, które obiecują poznanie języka obcego bez wysiłku i pracy to w 100 % strata czasu.

Powtórzę jeszcze raz  BEZ SYSTEMATYCZNEJ NAJLEPIEJ CODZIENNEJ NAUKI NIE NAUCZYSZ SIĘ JĘZYKA OBCEGO. Cudowne metody nie działają, działa codzienne powtarzanie.

Trochę się powtarzam, ale myślę że warto, dzięki temu można zaoszczędzić parę złotych.

Więcej szczegółowych informacji o DUOLINGO znajdziesz także na stronie antyweb, skąd dowiedziałem się o tym serwisie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz