czwartek, 7 listopada 2013

Naturalna charyzma czyli pewność przekonań.

Z wielkim zainteresowaniem obserwuje osobę Papieża Franciszka i jestem pod wielkim wrażeniem jego naturalności. Zapewne jest to spowodowane tym, że porównuje go do jego poprzednika Benedykta XVI, który był bardziej sztywny i miał zdecydowanie mniejszą charyzmę.
Szkoda, że obecny Papież nie został wybrany wcześniej dzięki jego charyzmie i zbliżeniu do zwykłych ludzi, kościół wyglądałby dziś zapewne zupełnie inaczej. Myślę jednak, że każdy ma do odegrania jakąś role na tym świecie i każdy otrzymuje jakiś dar, który czyni jego życie wyjątkowym w tym dzisiejszym bardzo samolubnym świecie.

Papież Franciszek naturalna charyzma człowieka
commons.wikimedia.org / Roberto Stuckert Filho (Agência Brasil) 

Posiadanie charyzmy jest bardzo ważne i przydatne, niestety dane nielicznym osobom, co prawda niektórzy twierdzą, że można tego się nauczyć, ale ja w to wątpię, sama technika nie wystarczy jeżeli nie jest poparta dobrym zapleczem w postaci odpowiedniego charakteru.


Często w pracy spotykam się z ludźmi którzy po wielu szkoleniach usiłują manipulować drugą osobą uważając że mają silną osobowość i super charyzmę odgrywają swoje sztuczne role, w rzeczywistości wygląda to bardzo żałośnie.

Wydanie kupy pieniędzy na samooszukiwanie jest po prostu żałosne.

Dlatego lepiej najpierw popracować nad swoimi złymi cechami charakteru i starać się być szczerym przed sobą , a później można popracować trochę nad techniką ( np. NLP), ale bardzo trzeba uważać by nie nastąpił przerost formy nad treścią.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz